Tepelná čerpadla vzduch / voda


K vytápění obytných a kancelářských prostor i k přípravě teplé vody nabízíme tepelné čarpadla ECODAN výrobce Mitsubishi Electric. Jedná se o moderní tepelná čerpadla vybavena tzv. invertorovou technologií, která umožňuje přesné stanovení aktuálně potřebného výkonu. V principu jde o to, že kompresor je regulován kontinuálně, bez stupňů. Tím je zajištěn dokonalý komfort vytápění s mimořádně nízkými energetickými náklady.

 

Venkovní jednotky řady Power Inverter jsou speciálně konstru­ovány pro použití jako tepelná čerpadla až do venkovní teploty –20 °C. Až do venkovní teploty –3 °C nabízejí maximální teplotu na výstupu 60°C a do –10 °C maximální teplotu na výstupu 55 °C, což zajišťuje dokonalý tepelný komfort. Speciální mo­dul Power Receiver pro podchlazení chladiva v kombinaci se dvěma samostatně regulovatelnými expanzními ventily dosa­huje optimálního topného výkonu při obzvláště hospodárném provozu i v nepříznivých podmínkách. Typickou oblast použití modulů Power Inverter představují novostavby, ale i stávající budovy s dobrou tepelnou izolací a podlahovým topením.

Patentovaná invertorová technologie Zubadan představuje momentálně to nejlepší, co je na trhu tepelných čerpadel typu vzduch/voda k dispozici. Chladivový okruh Zubadan se speci­álně řízeným okruhem podchlazení HIC a kompresorem s pří­ mým vstřikováním Flash Injection dokáže udržet stabilní pod­mínky provozu i při velmi nízkých venkovních teplotách. Díky tomu systém nabízí maximální topný výkon při teplotách až –15 °C. Spolehlivý a úsporný provoz dokáže tepelné čerpadlo Zubadan zajistit i při teplotách až –28 °C. To znamená, že díky technologii Zubadan je jakékoli naddimenzování zařízení ve snaze zajistit si spolehlivý provoz vytápění naprosto zbytečné.

Díky vyšší teplotě 60 °C na výstupu dosahují tepelná čerpa­dla vzduch/voda Ecodan s invertorem Zubadan vynikajících hodnot účinnosti i se stávajícími radiátory. Proto jsou systémy Zubadan v segmentu modernizace nejvýhodnější volbou. Je úplně jedno, jaké nároky daná budova má – invertory Zubadan zajišťují špičkový výkon a účinnost v celém rozsahu využití.

K extrémní spolehlivosti systémů Zubadan přispívá také op­timalizovaná charakteristika odmrazování. Za tímto účelem jsou díky inteligentní logice skloubeny různé parametry, jako je venkovní teplota, teplota na povrchu výparníku, doba chodu a trvání procesu odmrazování. Jednotka tak dokáže pracovat v nepříznivých podmínkách maximální možnou dobu, než bude muset odmrazovat. Prodloužený interval až 150 minut a doba odmrazování 3 minuty patří k absolutní špičce v oboru.

 

European Quality Label for Heat Pumps

Pečeť kvality EHPA zaručuje trvale vysokou úroveň kvality tepelných čerpadel dostupných na trhu. K jejímu získání musejí výrobci se svými produkty splnit stanovená pravidla a dodržet dané podmínky systému řízení kvality:

  • technické požadavky (například na účinnost a zvukovou izolaci)
  • projekční požadavky (projekční a technické podklady atd.)
  • požadavky servisu (servisní podklady, struktura služeb, dostupnost náhradních dílů atd.)

 

Typy vnitřních jednotek – hydromoduly

Podle konkrétních požadavků lze vybrat takové kombinace tepelných čerpadel a hydromodulů, které budou vyhovovat Vašim představám a splní požadavky dané aplikace. Hydromoduly jsou k dostání ve verzi „pouze vytápění“ a „vytápění/chlazení“. U jednotlivých sestav tepelných čerpadel lze použít různé typy hydromodulů.

Hydrobodul bez zásobníku teplé vody je dodán dle požadavku uživatele a je umístěn externě. Zde se nabízí možnost využití dalšího zdroje pro ohřev TV (fotovoltaika, termické články…)

Nástěnné provedení bez zásobníku vody

Stacionární provedení se zásobníkem


 

 

Tepelná čerpadla vzduch / vzduch

Prakticky se jedná o klimatizační jednotky. Avšak vnější jednotky jsou vybaveny technologií Hyper Heating vyvinutou speciálně pro velmi chladné klimatické podmínky. Zvyšuje výkon tepelného čerpadla a umožňuje udržovat jeho tepelný výkon na konstantní úrovni až do venkovní teploty −15 °C a zajistit vytápění až do teploty −25 °C. 

Zdrojem špičkové technologie je kompresor zkonstruovaný za pomoci speciální výrobní metody, který má při stejném výkonu kompaktnější rozměry. Tak lze mimořádně výkonný kompresor zabudovat i do venkovní jednotky s kompaktními rozměry pro udržování topného výkonu také při venkovních teplotách hluboko pod bodem mrazu.

I přes vysoký výkon pracuje zařízení s mimořádnou účinností a efektivně.

V kombinaci s aplikací MELCloud, která umožňuje ovládání a přístup ke klimatizačním systémům Mitsubishi Electric přes široké spektrum osobních počítačů, tabletů a smartphonů, také poskytuje online řízení a sledování, nastavování scén, týdenních a sezónních časovačů, tedy vše pro kompletní řízení rozmanitých zařízení klimatizace, vytápění a rekuperace se tyto čerpadla perfektně hodí pro sezónně obývané budovy.